Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 02 Ekim 2022, Pazar
Loading

SAĞLIKTA BİRLİK DERNEĞİ VİZYON VE MİSYON

Sağlık yönetimi konusunda araştırma yapan uzman ve akademisyenler, sağlık araştırmalarına katkı yapmak isteyen yönetici ve çalışanlar, Kamu ve özel sağlık kuruluşları bünyesinde sağlık yönetimi alanında çalışanlar, Sağlık yönetimi ve diğer ilgili konularda çalışma yapan öğrenciler başta olmak üzere ilgili tüm kesimlerin katılımıyla;

  • Hiçbir siyasi görüş, düşünce sisteminin yanında veya karşısında olmaksızın,

  • Her görüş ve düşünceden katılımcıyı, hiçbir ayırım gözetmeksizin kapsayarak,

  • Bilgi paylaşımı dışında çıkar ilişkisi gözetmeden,

  • Akademik bilgi paylaşımı ve birlikte fikir üretimi için işbirliği amaçlanarak,

  • Bireysellikten uzak yardımlaşma ve dayanışma ortamı içinde, kişilerin değil bilginin, fikirlerin ve akademik uğraşın öne çıkması için,

  • Nitelikli bilgi paylaşımı için üst düzeyde işbirliği ve uzmanlaşma ortamını oluşturmak için,

  • Bireylerin toplumsal konumları ve statülerinden bağımsız olarak eşit şart ve haklarla ve eşit yetkilerle bilgi paylaşabilecekleri bir platform oluşturabilmek amacıyla,

Vizyon ve misyonuyla kurulmuş bir dernek olan “SAĞLIKTA BİRLİK DERNEĞİ” sizlerin ilgi ve teveccühüyle açılan yolda yürümeye devam edecektir.

HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN BELİRLENEN PRENSİPLERİMİZ

1.AKADEMİK KATILIMCILIK

SABİDER katılımcıları; sağlık araştırmaları ile ilgili konularda, site kapsamına katkı vermelidirler. Düşünce ve fikirleri, alıntıları, derlemeleri, makaleleri, çevirileri vb tüm katkıları ile site içinde aktif durumda bulunmalıdır. Uzun sürelerle katılım sağlamayan dernek üyesine hatırlatma yapılır.

2.SERBEST KATILIM

Sağlık alanında bilgi ve fikir paylaşımı ve bilgilenme amaçlı işbirliği gayesi bulunan tüm ilgililer (öğrenci, memur, özel sektör çalışanları, akademisyenler) katılım sağlayabilir.

3.EŞİTLİK

SABİDER; meslek, statü veya diğer aidiyetleri öne çıkarmaz. Tüm katılımcılar eşit düzeyde temsile sahiptirler.

4.KARARLARA ORTAKLIK

SABİDER; genel ilkeleri ve kuruluş amacına hizmet edecek yönlendirmeler, tüm katılımcılar tarafından yapılacaktır.

5.SAYDAMLIK

Katılımcılar gerçek isim ve kimlikleri ile katkı sağlarlar. Müstear isim-takma ad kullanılamaz.

6.TARAFSIZLIK

Siyasi görüş, kuruluş, düşünce sistemine taraftarlık veya muhalefet maksatlı içerik kabul edilemez. Akademik içerikli genel konular tartışılır, paylaşılır.

7.GÖREV ODAKLI İŞBÖLÜMÜ

SABİDER’de  görev odaklı bir işbölümü bulunur. Her bir başlık ve bazı geniş alt başlıklar için sorumlu belirlenir.

8.ÜYE ODAKLI YÖNETİM

Topluluğun yönetimi ve katılımı söz konusudur. Kararlar birlikte alınır. SABİDER içinde başkanlık-yöneticilik gibi bir statü yoktur.

 

Copyright © 2022 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.